Adalet Bakanlığı personelinden Vakıfbank'a tepki!

Adalet Bakanlığı ule Vakıfbank arasındaki sözleşmenin bitmesinin ardından bu gün (19.08.2022) tarihin de yapılan yeni promosyon ihalesinde: Bakanlık 13 kamu vi özel bankaya ihale davet mektubu gönderdi. Ziraat Bankası, Halkbank ve İş Bankası teşekkür mektubu göndererek ihaleye katılmadı. Adalet Bakanlığı Destek Hizmetleri Birimi toplantı salonunda bakanlık yetkilileri, genel yetkiyi sendika temsilcileri ve katılımcı banka yetkilileri ile gerçekleşen toplantıda

Vakıfbank 18bin 100 TL

Garanti Bankası 3bin TL

Yapı Kredi 10 bin 800 TL

Denizbank 7 bin 500 TL QNB Finansbank 4 bin 788 TL

teklif verdi. Tekliflerin açıklanmasının ardından Bakanlık yetkilileri ve genel yetkili sendikanın mücadelesi ile Vakıfbank teklifini 2bin TL arttırarak 20 bin 100 TL ye çıkarttı.

Ancak yetkililerin teklifi yetersiz bulmasının ardından promosyon anlaşması yepılaladı ve ertelendi. Bu gelişmenin üzerine Adalet Bakanlığında görevli personellerin Twitter üzerinden etkinleştiği en az 35 bin ve tek seferde ödenecek 3 yıllık bir promosyon isteğinde oldukları görüldü.

Vakıfbank'ın teklifi düşük bularak bu şartlarda artık Vakıfbank ile çalışmak istemediklerini dile getiren birçok personelin maaş hesapları dışındaki hesapları ile kredi kartlarını kapatmaları dikkat çekti.

Benzer Haberler

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

Maltepe nöbetçi eczaneleri

E-Bülten Aboneliği