Koronavirüs ve maymun çiçeğinin ardından yeni salgın alarmı! Domates gribi belirtileri neler?

Koronavirüs ve Maymun Çiçeği dünya üzerinde etkilerini sürdürürken Hindistan'dan korkutan haber geldi. Domates gribi olarak bilinen hastalık çocuklar arasında yayılıyor. Son derece bulaşıcı olan Domates Gribi belirtileri arasında ciltte gözüken büyük kırmızı kabarcıklar, yüksek ateş, yorgunluk, vücut ağrıları ve şiddetli eklem ağrıları gibi semptomlar yer alıyor.  Hindistan'da beş yaşın altındaki 82 çocuğa bulaşan Domates Çiçeği hastalığının henüz bir aşısı ve tedavisi bulunmuyor. İşte, Domates gribi belirtileri... İlk olarak bu yıl Mayıs ayında tespit edilen Maymun Çiçeği virüsü şimdiye kadar beş yaşın altındaki 82 çocuğa bulaştı. Koronavirüs ve maymun çiçeğinin ardından yeni salgın alarmı! Domates gribi belirtileri neler?Koronavirüs ve Maymun Çiçeği virüsünün ardından son derece bulaşıcı olan yeni bir virüs ortaya çıktı. Korkutucu haberin ardından Hindistan'da görülen Domates gribi belirtileri araştırılıyor. Deride ağrılı kırmızı kabarcıklar ile kendini gösteren Domates Çiçeği virüsü beş yaşın altındaki çocukları etkiledi. İşte, Domates gribi belirtileri... Domates gribi belirtileri neler, bulaşıcı mı? Koronavirüs ve maymun çiçeğinin ardından yeni salgın alarmı!

Domates Çiçeği hastalığı nedir ve tedavisi var mı? Koronavirüs ve Maymun Çiçeği dünya üzerinde etkilerini sürdürürken Hindistan'dan korkutan haber geldi. Domates gribi olarak bilinen hastalık çocuklar arasında yayılıyor. Son derece bulaşıcı olan Domates Gribi belirtileri arasında ciltte gözüken büyük kırmızı kabarcıklar, yüksek ateş, yorgunluk, vücut ağrıları ve şiddetli eklem ağrıları gibi semptomlar yer alıyor.  Hindistan'da beş yaşın altındaki 82 çocuğa bulaşan Domates Çiçeği hastalığının henüz bir aşısı ve tedavisi bulunmuyor. İşte, Domates gribi belirtileri... Domates gribi belirtileri neler, bulaşıcı mı? Koronavirüs ve maymun çiçeğinin ardından yeni salgın alarmı! Domates Çiçeği hastalığı nedir ve tedavisi var mı? İlk olarak bu yıl Mayıs ayında tespit edilen Maymun Çiçeği virüsü şimdiye kadar beş yaşın altındaki 82 çocuğa bulaştı. 

Domates gribi belirtileri neler, bulaşıcı mı? Koronavirüs ve maymun çiçeğinin ardından yeni salgın alarmı! Domates Çiçeği hastalığı nedir ve tedavisi var mı? Hindistan'dan gelen bilgilere göre Domates Çiçeği virüsü olarak da adlandırılan domates gribi hastalığının çok bulaşıcı olduğu belirtiliyor. Hastalığın gözlemlendiği vakalara temas edenler bir hafta tecrit ediliyor. Domates gribi belirtileri arasındaki en belirgin semptom ciltte gözlemlenen büyük kırmzıı kabarcıklardır. Diğer domates gribi belirtileri arasında yüksek ateş, yorgunluk, vücut ağrıları ve şiddetli eklem ağrılarıyer alıyor. Hindistan;'da 82 çocuğa bulaşana Domates Çiçeği virüsünün ölümcül olmadığı biliniyor. Domates gribi virüsünün henüz herhangi bir aşısı ve tedavisi bulunmuyor. Uzmanlar en etkili tedavi yöntemi olarak bol sıvı almak ve istirahat etmeyi öneriyor. Hindistan Keral eyaleti Kollam bölgesi ve Anchal, Aryankavu ve Neduvathur bölgelerinde görülfü.

Benzer Haberler

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

Maltepe nöbetçi eczaneleri

E-Bülten Aboneliği