Yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy kimdir?

Son dakika haberine göre, 4 Ağustos tarihli Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Ersoy'un atanmasına ilişkin kararı yayımlandı. Doktora ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi  Matematik Bölümünde tamamlayan Yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik. Peki, Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte Yeni ÖSYM Başkanı Bayram Ali Ersoy biyografisi...

YENİ ÖSYM BAŞKANI BELLİ OLDU!

Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayınlanan kararla ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alınmıştı. ÖSYM Başkanlığına Prof. Dr. Ersoy getirildi.
PROF. DR. BAYRAM ALİ ERSOY KİMDİR?

Bayram Ali Ersoy, ODTÜ Matematik Bölümünden 1996'da mezun oldu. Doktora ve yüksek lisans eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Bölümünde tamamlayan Ersoy, 2012'de doçent, 2017'de profesör unvanını aldı. Matematik, değişmeli halkalar ve cebirler, grup teorisi ve genellemeler, temel bilimler konularında araştırmalar yapan Ersoy'un ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlanan çok sayıda makalesi bulunuyor.

Ersoy, 2017'den bu yana Italian Journal of Pure and Applied Mathematics adlı bilimsel dergide değerlendirme kurul üyesi olarak görev yapıyor. 2017-2020 arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Genel Sekreteri ve Rektör Danışmanı olarak görev yapan Ersoy, 2020'den bu yana aynı üniversitenin Matematik Bölüm Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Benzer Haberler

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

Maltepe nöbetçi eczaneleri

E-Bülten Aboneliği