YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?


Milyonlarca öğrencinin heyecan ile beklediği YKS tercih işlemlerinin 27 Temmuz itibarıyla başlamasının ardından tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin aramalar hız kazandı. Peki, 2022 YKS sonuçları ne zaman açıklanacak, kaç günde belli olur? İşte ÖSYM takvimi ile YKS sonuçları açıklanma tarihi hakkında merak edilen soruların yanıtı...

YKS TERCİHLERİ BAŞLADI!

YKS tercih işlemleri 27 Temmuz 2022 tarihi itibarıyla başladı. 

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre, Adaylarımız tercihlerini 27 Temmuz - 5 Ağustos tarihleri arasında http://osym.gov.tr adresinden yapacaklardır.
YKS KILAVUZU YAYIMLANDI!

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre YKS tercih kılavuzu yayımlandı.

ÖSYM  "2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 19  Temmuz 2022 tarihinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlandı. 

Adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2022-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir." açıklamasında bulundu.
YKS TERCİHLERİ NASIL VE NEREDEN YAPILIR?

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresindeki açıklamalar doğrultusunda tercih işlemlerini tamamlayacaklardır. ercih işlemi, ekrandaki uyarılara göre sonlandırılmalıdır. Başvuru merkezlerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılacak tercihler işleme alınacaktır. 
YKS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağına dair henüz bir açıklama yapılmadı. 5 Ağustos 2022 tarihinde tamamlanacak tercih işlemleri ardından sonuçlar açıklanacak. Konu ile ilgili açıklama geldiğinde haberimiz üzerinden öğrenebilirsiniz. 
ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN?

YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler puan ve başarı sıralamalarına göre üniversiteye kayıt hakkı kazanacaklar. İyi bir üniversite hayaliyle sınava giren milyonlarca öğrenci, kayıt işlemlerini 22-26 Ağustos 2022 günleri arasında tamamlayacak. Elektronik üniversite kayıtları ise 22-24 Ağustos 2022 tarihleri arasında alınacak.

Benzer Haberler

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Reklam

Maltepe nöbetçi eczaneleri

E-Bülten Aboneliği